Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Frames / Ram 5016443



*

nr 501 6443


Ram

Lenght: ()


förgylld, 97x81


Estimate:

1500

Sold:

SEK 1700

Auction date:

Monday December 17 2007
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/12 14:32:15 1      1.000 kr
16/12 14:21:47 2      Vinnande bud
17/12 15:58:55 3      1.200 kr
17/12 15:59:42 3      1.400 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:53
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:33
  • 6506 LITOGRAPH IN C..
    Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:29




Ladda ner broschyr